Bakan Tüfenkci, Şehit Aileleri ve Gazilerle bir araya geldi

Bakan Tüfenkci, "15 Temmuz'dan sonra yapmış olduğumuz etkin mücadelelerle inlerine girerek, şehitlerimizin bize bıraktığı bu vatanın hesabını, onların akıttığı kanın hesabını soruyoruz, sormaya da devam edeceğiz. Ta ki bir tane hain bu memlekette kalmayana kadar mücadelemize devam edeceğiz." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'daki bir otelde şehit yakınları ve gazilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Diyarbakır'daki terör saldırısında şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyen Tüfenkci, bu hain saldırılara Türkiye olarak hiçbir zaman prim vermeyeceklerini ve bu saldırıların onların son çırpınışları olduğunu söyledi.
Tüfenkci, Kurtuluş Savaşı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve milletin kahramanca mücadelesi sonucu bu Cumhuriyet'i, bu vatanı kurduklarını belirterek, bu coğrafyada yaşarken de bunun bir bedeli olduğunu bildiklerini dile getirdi. 
"Şehitlerimizin kanıyla, büyüklerimizin duasıyla bu vatan ayakta duracak hem de bin yıl ayakta duracak" diyen Tüfenkci, şöyle devam etti:
"Özellikle son yıllarda terörle çok ciddi mücadele ediyoruz. Allah'a hamdolsun 15 Temmuz'dan sonra da yapmış olduğumuz etkin mücadelelerle inlerine girerek şehitlerimizin bize bıraktığı bu vatanın hesabını onların akıttığı kanın hesabını soruyoruz, sormaya da devam edeceğiz ta ki bir tane hain bu memlekette kalmayana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bu vatana yapılan alçakça saldırıların hesabını soruyoruz, sormaya da devam edeceğiz. Bir yandan DHKP-C, DEAŞ, PKK, FETÖ ile mücadele ederken bir yandan da 80 milyonun mutluluğu ve huzuru için ekonomiyi kalkındırmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki bu vatanın her bir karış toprağı sizler ve bizler için kutsaldır. Bu vatanın her bir karışına, her bir santimine göz dikenlerin de Allah'ın izniyle gözünü oyacağız, oyuyoruz da."
Tüfenkci, bu coğrafyada güçlü liderlerin olması gerektiğine işaret ederek, "Biz bu coğrafyada yaşarken bedel ödüyoruz, bu bedel de sizlerin, kardeşlerimizin akıttığı kanlardır. Bu kanlar, Kurtuluş Savaşı'nda, terörle mücadelede ve 15 Temmuz'da darbeye 'hayır' derken akıtılan kanlardır. Bu kanlar bizim, bayrağımızın göklerde dalgalanmasına vesile oluyor." diye konuştu.
Millete hizmet için var olduklarını belirten Tüfenkci, şehitlerin emanetine sonuna kadar sahip çıktıklarını, çıkmaya da devam edeceklerini vurguladı.
"Mücadelemiz, milletin dirliği bu devletin bekası için"
Tüfenkci, şehitlerin en büyük emanetinin vatan olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:
"Bu vatan varsa huzur içerisinde hepimiz hayatta kalabiliriz ve birlikte refah içerisinde yaşayabiliriz. Biz sizlerin emanetine, sizlere sahip çıkacağız. 16 Nisan'da vatanın, Türkiye'nin geleceğiyle ilgili bir karar vereceğiz. İstiyoruz ki terörle daha etkin mücadele edelim, terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkarılım bir daha bu ülkeye musallat olmasınlar. Bu coğrafyada güçlü yönetimleri, meclisleri, yargıyı oluşturalım, hep beraber Türkiye'yi güçlendirelim ve şehitlerimizin emanetini yerde bırakmayalım diye cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'evet' diyoruz ve geçiyoruz. Bütün mücadelemiz, milletin dirliği ve devletin bekasıdır. Ecdadı vatan için, istiklal için, huzur için cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmek istiyoruz en çok da şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak için cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmek istiyoruz."

Daha sonra Tüfenkci , Malatya Nikah Sarayı'nda sivil toplum kuruluşu üyeleri ve "11. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı" dolayısıyla kente gelen bazı ülkelerin büyükelçileriyle yemekte bir araya geldi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Biz, 80 milyonun mutluluğunu hedefliyoruz. Birilerinin düşündüğü gibi 'hayır' çıksa 'evet'çileri denize dökmüş gibi sevineceğiz demiyoruz ya da süpürgeyi eline alıp meydanlarda sallamıyoruz. Çünkü biz inanıyoruz ki 80 milyon 'evet' de dese 'hayır' da dese bir ve beraber olarak bu ülkeyi kalkındıracağız." dedi.